Templid ja tornid
 
 

 

Sissejuhatus

Aastatel 2006–2007 olin külalisprofessor Tartu Ülikoolis. Oma loengutes püüdsin ma käsitleda nähtust nimega spirituaalne arhitektuur. Lisaks läbilõikele oma viimase nelja aasta loomingust rääkisin ka oma uurimisreisidest Egiptusesse, Itaaliasse, USA-sse, Venemaale ja Taivani. Samuti esitasin omi mõtteid kunstist, teadusest ja religioonist ning kirjeldasin oma nägemust planeedi lähituleviku kohta. Käesoleva raamatu esitlus oleks ka ühtlasi loengusarja lõpuüritus. Raamatusse panin läbilõike oma viimase nelja aasta loomingust, mõned koostööprojektid arhitekt Ain Padrikuga ning samuti mõned oma üliõpilaste tööd, mis haakusid spirituaalse suunitlusega. Eessõna palusin kirjutada Ursula Liblikal, teadjanaisel ja nägijal, kelle võimeid ja kogemusi ma siiralt austan. CV asemele leidsin sahtlist Jaan Elkeni lõbusa soovituskirja pealkirjaga “Ettepanek”. Oma arvamuse raamatust andis lahkelt ka professor Marco Casagrande Tamkangi Ülikoolist Taivanis.

Raamat püüab kirjeldada seda fantastilist maailma, kuhu olen viimastel aastatel sattunud. Võib-olla suudavad skitsid, plaanid, fotod ja fotomontaažid edasi anda seda sõnulseletamatut, suurt, täpset, positiivset kooslust, mis on ellu ärganud peale pikka und. Loodetavasti annavad veidi selgust kolm kirjutist ajatust ajalehest “Epifanio” – “Arhitektuuri olemusest”, “Kohtumised jõuga” ja “Valge Pallikese uskumatud seiklused planeedil Ma”. Tahan öelda oma geomeetriliste objektidega, et Universumis kõik vibreerib, kõik elab. Kõik on kõigega seotud, kõik on üks. Templid ja tornid on konstrueeritud nii, et nad soodustaksid kõrgsagedusega kosmilise energia levikut. Põhiline on aga see, et me ise ei blokeeriks ennast negatiivsete mõtetega Universumi ühisväljast. Alles siis kui tõstame enda sisemist headuse vibratsiooni, saame pühad geomeetrilised objektid enda teenistusse.

Templid ja tornid baseeruvad kuldlõikel, pühal geomeetrial, vanadel müütidel ning igavikulistel arhetüüpidel.

Ma olen ülimalt tänulik kõigile, kelle energia siin raamatus kiirgab. Armin Valter, Taavi Kaldaru, Irina Tammis, Tiina Randviir. Tänan oma partnerit Ain Padrikut, kelleta ei oleks ükski suurem ehitis ilmavalgust näinud. Tänan oma venda Edgarit, kelle ärgas teadlasesoon on mind tihti juhatanud õigete allikate juurde. Kõige rohkem tänan aga abikaasa Liivit, kes oli vapralt minu kõrval kõigil neil rasketel muutumise aastatel. Tänan poeg Augustit, kelle sügav anne ja kosmiline tarkus on mulle suureks toeks ja eeskujuks olnud. Tänan oma sõpru Toivot, Arnet, Tuulit, Tarmot, Hardit, Joosepit, Antsu, Martinit, Karit, Tiivit, Helenit, Heiet.

Vabandan kõikide inimeste ees, kellele olen elus haiget teinud.

Tänan Tartu Ülikooli mulle osutatud au eest.

Vilen Künnapu